Logo studio Capaccio

31.08.2013 - Konsultanci sprzedaży akwizycyjnej

Źródło dodatkowego zarobku.

W poprzednim artykule omówiliśmy sprzedaż akwizycyjną, dzisiaj przeanalizujemy kroki, które należałoby podjąć aby zostać konsultantem sprzedaży akwizycyjnej.

DEFINICJA

Znani również jako sprzedawcy „od drzwi do drzwi” prowadzą sprzedaż detaliczną w miejscu zamieszkania klienta w sposób niezależny, bez potrzeby zawierania umowy agencyjnej, w dogodny dla siebie sposób, również nie na wyłączność lub w formie pracy dorywczej, pod warunkiem, że są zatrudnieni (upoważnieni do świadczenia usług na rzecz zleceniodawcy) przez jedną lub więcej firm, zajmujących się sprzedażą akwizycyjną, zgodnie z ustawą n. 173/2005 (artykuł 7, paragraf 3).

DLA KOGO?

Studentki lub studenta, którzy, mieszkając wciąż z rodzicami, pragną zachować pewną swobodę finansową, nie obciążając tym samym rodziny. Matki, której dzieci są już dorosłe i niezależne, pragnącej wrócić na rynek pracy, ale nie tylko. Także dla tych, którzy nie chcą opuszczać rodziny, lecz chcą jednocześnie powiększyć jej budżet. Lub też dla tych, którzy, będąc zatrudnieni na stałe, pragną poświęcić parę godzin na pracę dorywczą.

Działalność taka może być prowadzona przez parę godzin dziennie lub też, w zgodzie z możliwościami każdego z nas, na pełny etat.

KROK PIERWSZY

W przeciwieństwie do działalności prowadzonych w przeszłości, dzisiaj nie ma opcji wyboru: operować można jedynie osobiście.

KROK DRUGI

Konsultant sprzedaży nie ma obowiązku wnosić swoich danych do Biura rejestru działalności gospodarczej, ponieważ w świetle prawa nie jest przedsiębiorcą. Reguluje to artykuł 19 dekretu legislacyjnego 114/98, który definiuje firmę zleceniodawcy jako podmiot podlegający przepisom prawno-handlowym, a nie konsultantów, którzy działają na jej rzecz. Zleceniodawca natomiast jest zobowiązany wydać konsultantowi sprzedaży identyfikator, po tym jak zgłosi jego dane osobowe w Kwesturze.

Ponadto, jak zobaczymy w części dotyczącej ubezpieczenia społecznego, konsultanci sprzedaży akwizycyjnej należą do odrębnej grupy INPS Istituto Nazionale della Previdenza Sociale (jeżeli ich dochód wynosi więcej niż 5.000,00 €), a nie do grupy rzemieślników czy handlowców. Potwierdza to znów fakt, że nie są oni postrzegani jako przedsiębiorcy.

UBEZPIECZENIE SPOŁECZNE

Konsultanci sprzedaży akwizycyjnej są zobowiązani zapisać się do odrębnej grupy INPS Istituto Nazionale della Previdenza Sociale, gdy ich roczny dochód z takiej działalności przekracza 5.000,00 €. Ustalenie wysokości składki, jej odliczenie oraz przestrzeganie ustalonych terminów jej wpłaty należy do obowiązku zleceniodawcy.

... cdn.

Polecane strony


15.11.2021
Banca Wir Otwórz


14.11.2021
Binance Otwórz


01.10.2021
it.cointelegraph.com Otwórz


01.09.2021
blockchain4innovation Otwórz

© 2021 Studio Capaccio | P.Iva 02612570966 | Privacy | Realizzato da newgst.com